Konečně pořádek aneb podřadný článek o naší hudbě

30. ledna 2015 v 20:53 | Gábina |  Zápisník
S Markétou posloucháme stejné věci. Skoro. Což je vlastně úplně nepodstatná informace. Tento článek je prostě jenom, že svoje lásky potřebujeme mít někde na nějakém veřejném místě vystavené a snadno se k nim dostat. A mít k nim moudré řeči.
Moje nejoblíbenější jsou VELKÝM PÍSMEM, Markétiny růžově (jo, Marky je ta holčička, co má ráda růžovou :-) )

REGINA SPEKTOR
Nádherná ženská s nádherným hlasem a podle všech mužských uživatelů YouTube taky s nádhernou pusou. Její klipy jsou hrozně hravé a veselé a barevné a prostě vás baví.

DAMIEN RICE
Vypadá sice jako Theon Greyjoy, ale osobnost je to mnohen lepší. Už jen podle toho jak zpívá. Je to hrozně citlivé, až se u toho skoro chcete rozbrečet. A i když si přečtete jeho příběh nebo poslechnete tohle, chce se vám z toho brečet ještě víc.

LISA HANNIGAN
Její písničky jsou pěkné. Některé z nich hrozně pěkné. A některé na mě mají doknce stejný účinek, jako když je dělala s kolegou Ricem. Ale jakožto přehnaně romantická duše v ní teď vidím tak trošku sobce. Tak snad jednou...

JAROMÍR NOHAVICA
Společně s Abbou a Zeppeliny je to hudba mého dětství. A když se řekne Nohavica, tak si většina představí tak maximálně Tři čuníky nebo Kometu, já ujíždím na jiných. Toto je jenom výběr těch nejmilovanějších a u Zatímco se koupeš jsem si neodpustila dvě verze. Protože pokud něco z písniček na této stránce skutečně miluju, je to zaručeně Zatímco.

KATHLEEN FERRIER
Dostala jsem se k ní přes knížku Zimní bitva, kde se autor inspiroval jejím hlasem a pohnutým příběhem. Příběh ještě načtu, ale hlas je výjimečný. Pokud máte operní zpěv spojený s nějakou uječenou sopránovou Rusalkou, dejte kontraaltové Kathleen ještě šanci.

PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ
Sympatický je mi i jako člověk. Pravda, že jeho dílo dobrou náladu po hrstech nedodává, ale je krásně melancholické a tajemné. A má nabídnou i jiné věci, než jen profláklé Labutí jezero.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Divná holka píšící o své ještě divnější sestře.
Markéta má dětskou mozkovou obrnu a já jsem se rozhodla o ní psát. Marky tvrdí, že nikdy nic nedokázala, takže by se o ní nemělo psát na blogu, ale na českém internetu nic podobného není a mělo by být. Myslím si já.

Nicméně jsem jí svatosvatě slíbila, že budu psát i o ostatních sourozencích a podobných nezáživnostech svého života.